Szlakami Kawalerii Polskiej XX wieku PTTK Szamotuły

Aktywna S: 3
Regiony:  Polska
Strona odznaki
Zasugeruj zmiany

Stopnie

Stopień brązowy
Stopień brązowy
Stopień srebrny
Stopień srebrny
Stopień złoty
Stopień złoty

Regulamin

Źródło 
  1. Odznakę mogą zdobywać wszyscy turyści po ukończeniu dziesiątego roku życia, niezależnie od rodzaju uprawianej turystyki.
  2. Odznaka jest trzystopniowa.
  3. Warunkiem zdobycia odznaki jest zwiedzenie na terenie Polski i poza jej granicami miejsc posiadających udokumentowane historycznie związki z kawalerią polską XX wieku (miejsca stacjonowania, działań bojowych, cmentarze, pomniki, muzea, izby pamięci).
  4. Aby uzyskać pierwszy, brązowy stopień odznaki należy zwiedzić pięć miejsc związanych z kawalerią polską XX wieku.
  5. O uzyskanie odznaki w stopniu srebrnym mogą ubiegać się turyści posiadający odznakę w stopniu brązowym, którzy zwiedzili ponadto siedem miejsc związanych z jednym oddziałem kawalerii.
  6. O zdobycie trzeciego, złotego stopnia odznaki może ubiegać się posiadacz odznaki srebrnej, który wykaże się posiadaniem trzech z podanych poniżej odznak związanych z kawalerią polską XX wieku:
  7. Podstawą weryfikacji odznaki jest dowolnie opracowany dzienniczek wycieczek (np. Książeczka OTP) zawierający dokumentację będącą potwierdzeniem zwiedzenia miejsc historycznie związanych z kawalerią polską XX wieku.
  8. Odznakę przyznają Referaty Weryfikacji OTP działające na terenie całego kraju.
  9. Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu.
  10. Dystrybucją Odznaki zajmuje się Oddział PTTK w Szamotułach adres: Rynek 35, 64-500 Szamotuły, tel. (0-61) 292-16-38.
help_outline